We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Brodit 215532 mounting kit Black
SKU
215532
Category: Mounting Kits
| SKU | 215532 |
|---|---|
| EAN | 7320282155322 |
| Manufacturer | Brodit |
| Availability | Out of Stock |
Pedestal mount 2". Total length: 48 mm. Mounting plate: 50x50 mm. Dual AMPS holes.
Combine complete sets with loose parts and create your own unique design as needed.
The angle between the Pedestal Mount parts can be changed as required. Can be angled sideways in steps of 24°, up to a maximum of 192° (8 different positions). The mounting plate is 50x50 mm and has dual AMPS-holes.
Combine complete sets with loose parts and create your own unique design as needed.
The angle between the Pedestal Mount parts can be changed as required. Can be angled sideways in steps of 24°, up to a maximum of 192° (8 different positions). The mounting plate is 50x50 mm and has dual AMPS-holes.
| Technical details | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 50 mm |
| Depth | 50 mm |
| Height | 48 mm |