We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Brainboxes PX-157 interface cards/adapter
SKU
PX-157
Category: Interface Cards/Adapters
| Host interface | PCIe |
|---|---|
| SKU | PX-157 |
| EAN | 7426800864858 |
| Manufacturer | Brainboxes |
| Availability | Out of Stock |
PCI EXpress card proVides an industrY standard 25 pin LPT port.
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Host interface | PCIe |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 80 mm |
| Depth | 20 mm |
| Height | 80 mm |
| Weight | 40 g |
| Other features | |
| Ports quantity | 1 |