We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Bosch PVA-1WEOL interface cards/adapter Internal
SKU
F.01U.305.077
- Compatible with 100 V, 70 V, or 50 V loudspeaker lines
- Module is powered via loudspeaker line (pilot tone)
- A single loudspeaker line can have multiple modules
- Up to 60 modules can be connected to one amplifier output channel
- EN 54-16 compliant
Category: Interface Cards/Adapters
| Internal | Yes |
|---|---|
| SKU | F.01U.305.077 |
| EAN | 0800549776493 |
| Manufacturer | Bosch |
| Availability | Out of Stock |
Bosch PVA-1WEOL
PAVIRO EOL MODULE
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Internal | Yes |
| Performance | |
| Product colour | Green |
| Colour | |
| Product colour | Green |
| Design | |
|---|---|
| Internal | Yes |
| Product colour | Green |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | -5 - 45 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 95% |
| Weight & dimensions | |
| Width | 78 mm |
| Depth | 60 mm |
| Height | 15 mm |
| Weight | 30 g |