We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Bosch DCNM-MICSLL
SKU
F.01U.392.960
- Uni‐directional microphone on adjustable stem
- Built‐in plop and windshield
- Low susceptibility to mobile phones
- Screw lock robust connection
Category: Microphone Parts & Accessories
| SKU | F.01U.392.960 |
|---|---|
| EAN | 4060039127914 |
| Manufacturer | Bosch |
| Availability | Out of Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
Microphone screw lock long stem
| Features | |
|---|---|
| Quantity | 1 |
| Manual | Yes |
| Product colour | Black |
| Brand compatibility | Bosch |
| Operating temperature (T-T) | 5 - 45 °C |
| Sound pressure level (max) | 115 dB |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 108 g |
| Technical details | |
|---|---|
| Quantity | 1 |
| Manual | Yes |
| Product colour | Black |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 5 - 45 °C |