We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Bosch DCNM-FMCP
SKU
F.01U.383.837
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
125 – 15000 Hz, 56 x 50 x 80 mm, 70 g, 5 – 45 °C
- Stylish and modern design
- Shock-mount technology for less external noise
- The microphone and loudspeaker can be active at the same time
- Sturdy connection to the microphone
Category: Microphone Parts & Accessories
| SKU | F.01U.383.837 |
|---|---|
| EAN | 4060039107336 |
| Manufacturer | Bosch |
| Availability | Out of Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
Flush microphone connection panel
| Features | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Brand compatibility | Bosch |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 50 mm |
| Height | 8 mm |
| Depth | 56 mm |
| Weight | 70 g |
| Technical details | |
| Product colour | Black |