We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Bosch DCNM-CB10-I networking cable Black 10 m
SKU
F.01U.332.020
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Bosch DCNM-CB10-I, 10 m, RJ-45, RJ-45, Black
Category: Networking Cables
| SKU | F.01U.332.020 |
|---|---|
| EAN | 8717332998135 |
| Manufacturer | Bosch |
| Availability | Out of Stock |
Bosch DCNM-CB10-I. Cable length: 10 m, Connector 1: RJ-45, Connector 2: RJ-45, Product colour: Black
| Features | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Connector 1 | RJ-45 |
| Connector 2 | RJ-45 |
| Jacket material | Low smoke zero halogen (LSZH), Thermoplastic elastomer (TPE) |
| Cable length | 10 m |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| Cable shape | Round |
| Connector 2 gender | Male |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Connector 1 form factor | Straight |
| Sustainability | |
| Doesn't contain | Halogen |
| Certificates | |
|---|---|
| Compliance certificates | CE, UKCA |
| Weight & dimensions | |
| Outer diameter | 6.4 mm |
| Technical details | |
| Product colour | Black |
| Connector 1 | RJ-45 |
| Connector 2 | RJ-45 |
| Jacket material | Low smoke zero halogen (LSZH), Thermoplastic elastomer (TPE) |
| Cable length | 10 m |
| Doesn't contain | Halogen |
| Compliance certificates | CE, UKCA |