We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Bluebird SBC-4SSB-RFR901-TA-V1 battery charger Barcode reader battery DC
SKU
204030008
Category: Battery Chargers
| SKU | 204030008 |
|---|---|
| Manufacturer | Bluebird |
| Availability | Out of Stock |
4 Slot Standard and Extended Battery Charger
| Features | |
|---|---|
| Suitable for | Barcode reader battery |
| Power source type | DC |
| Compatible products | Bluebird RFR901 |
| Number of batteries supported | 4 |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Power | |
| Input voltage | 12 V |
| Input current | 5 A |
| Power source type | DC |
| Battery | |
| Batteries included | No |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
|---|---|
| Input current | 5 A |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Performance | |
| Compatible products | Bluebird RFR901 |
| Number of batteries supported | 4 |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Other features | |
| Input current | 5 A |