We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Bixolon PBP-S300/STD printer/scanner spare part/accessory Battery 1 pc(s)
SKU
PBP-S300/STD
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Rechargeable, 7.2 V Li-ion, 3,400 mAh (Nominal) 9pin
| SKU | PBP-S300/STD |
|---|---|
| Manufacturer | Bixolon |
| Availability | Out of Stock |
Spare battery, smart, 3400 mAh, fits for: XM7-20
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Bixolon |
| Device compatibility | Label printer |
| Compatibility | SPP-L3000 XM7-20/30 |
| Type | Battery |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery capacity | 3400 mAh |
| Battery voltage | 7.2 V |
| Number of pins | 9 |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Battery | |
|---|---|
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery capacity | 3400 mAh |
| Battery voltage | 7.2 V |
| Technical details | |
| Brand compatibility | Bixolon |
| Device compatibility | Label printer |
| Compatibility | SPP-L3000 XM7-20/30 |
| Type | Battery |
| Product colour | Black |