We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
B-Tech Twin Pole Accessory Adaptor for Collar Fixings
SKU
BT7862/B
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Twin Pole Accessory Adaptor for Collar Fixings
Category: Monitor Mount Accessories
| SKU | BT7862/B |
|---|---|
| EAN | 5019318759109 |
| Manufacturer | B-Tech |
| Availability | Out of Stock |
- Designed to mount AV accessories such as shelves centrally between 2 poles
- Ideal for use with B-Tech Floor Stands and Trolleys
- Max load 40kg (88lbs)
- Compatible with single and double attachment collars (sold separately)
- Compatible with ø50mm (BT7051) and ø60mm collars (BT7060)
- Ideal for use with B-Tech Floor Stands and Trolleys
- Max load 40kg (88lbs)
- Compatible with single and double attachment collars (sold separately)
- Compatible with ø50mm (BT7051) and ø60mm collars (BT7060)
| Mounting | |
|---|---|
| Product type | Twin pole adapter |
| Maximum weight capacity | 40 kg |
| Product colour | Black |
| Features | |
| Product type | Twin pole adapter |
| Maximum weight capacity | 40 kg |
| Product colour | Black |
| Technical details | |
| Product colour | Black |
| Maximum weight capacity | 40 kg |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 316 mm |
| Height | 51 mm |
| Depth | 18 mm |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 83024200 |