We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
B-Tech Chromecast Mount
SKU
BT7881/B
- Designed to mount the Chromecast securely to any TV or other appliance
- Integrated cover shields on the plate prevent device tampering
- Simple installation
Category: Monitor Mount Accessories
| SKU | BT7881/B |
|---|---|
| EAN | 5019318301698 |
| Manufacturer | B-Tech |
| Availability | Out of Stock |
Designed to specifically secure the popular Chromecast® media streaming device to any TV or appliance. Its integrated cover shields keep cables tidy and prevent device tampering.
| Mounting | |
|---|---|
| Product type | Bracket |
| Product colour | Black |
| Features | |
| Product type | Bracket |
| Product colour | Black |
| Technical details | |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 60 mm |
| Height | 230 mm |
| Depth | 12 mm |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 83024200 |