We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
B-Tech BT8506 165.1 cm (65") Black
SKU
BT8506/BB
Category: Signage Display Mounts
| Maximum screen size | 65 " |
|---|---|
| Mounting type | Floor |
| Maximum weight capacity | 130 kg |
| SKU | BT8506/BB |
| EAN | 5019318759444 |
| Manufacturer | B-Tech |
| Availability | Out of Stock |
Extra-Large Flat Screen Display Trolley/Stand
| Mounting | |
|---|---|
| Maximum weight capacity | 130 kg |
| Mounting type | Floor |
| Maximum screen size | 165.1 cm (65") |
| Ergonomics | |
| Number of wheels | 4 wheel(s) |
| Cable management | Yes |
| Design | |
|---|---|
| Type | Portable floor stand |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Width | 1650 mm |
| Depth | 800 mm |
| Height | 1670 mm |
| Technical details | |
| Number of wheels | 4 wheel(s) |
| Mounting type | Floor |