We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Axis TW4101 Mount
SKU
02979-001
- Easy mounting
- Sleek format
Category: Security Camera Accessories
| SKU | 02979-001 |
|---|---|
| EAN | 7331021087187 |
| Manufacturer | Axis |
| Availability | Out of Stock |
| Product Manuals (HTML) |
View Manual View Manual |
AXIS TW4101 Rear Windshield Mount
AXIS TW4101 Rear Windshield Mount is an adhesive windshield mount compatible with selected F-series sensors for secure and easy mounting on the front windshield.
AXIS TW4101 Rear Windshield Mount is an adhesive windshield mount compatible with selected F-series sensors for secure and easy mounting on the front windshield.
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Axis |
| Compatibility | F2105-RE, F2115-R, F2135-RE |
| Type | Mount |
| Placement supported | Outdoor |
| Product colour | Black |
| Technical details | |
| Compatibility | F2105-RE, F2115-R, F2135-RE |
| Type | Mount |
| Placement supported | Outdoor |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 53 mm |
| Height | 66 mm |
| Depth | 36 mm |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |