We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Axis TU9004 Wireless dongle
SKU
02647-001
- 2.4 GHz and 5 GHz
- Supports 802.11ac/b/g/n/a
Category: Security Camera Accessories
| SKU | 02647-001 |
|---|---|
| EAN | 7331021081031 |
| Manufacturer | Axis |
| Availability | Out of Stock |
AXIS TU9004 Wireless Dongle
AXIS TU9004 Wireless Dongle allows the camera to communicate with 2.4 GHz and 5 GHz frequency. The wireless adapter supports 802.11ac/b/g/n. It is required to have a PoE injector to power the camera.
AXIS TU9004 Wireless Dongle allows the camera to communicate with 2.4 GHz and 5 GHz frequency. The wireless adapter supports 802.11ac/b/g/n. It is required to have a PoE injector to power the camera.
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Axis |
| Compatibility | M1075-L |
| Type | Wireless dongle |
| Placement supported | Indoor |
| Product colour | Black |
| Networking standards | IEEE 802.11ac, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
| Ports & interfaces | |
| Wi-Fi | Yes |
| Technical details | |
| Compatibility | M1075-L |
| Type | Wireless dongle |
| Placement supported | Indoor |
| Doesn't contain | PVC/BFR |
| Compliance certificates | REACH, RoHS |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 15 mm |
| Weight | 3.3 g |
| Height | 29.5 mm |
| Depth | 8 mm |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Operational conditions | |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 75 °C |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 35 °C |