We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Axis TQ6814 Cover
SKU
02939-001
Category: Security Camera Accessories
| SKU | 02939-001 |
|---|---|
| EAN | 7331021086616 |
| Manufacturer | Axis |
| Availability | Out of Stock |
AXIS TQ6814 Hard-Coated Smoked Dome
AXIS TQ6814 Hard-Coated Smoked Dome is a standard dome with a coating that makes the dome less prone to become scratched by dirty cleaning equipment, sandstorms, and blowing dust. Smoked dome can be used to hide the direction of the camera. It is compatible with selected AXIS Q61 PTZ Camera Series.
AXIS TQ6814 Hard-Coated Smoked Dome is a standard dome with a coating that makes the dome less prone to become scratched by dirty cleaning equipment, sandstorms, and blowing dust. Smoked dome can be used to hide the direction of the camera. It is compatible with selected AXIS Q61 PTZ Camera Series.
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Axis |
| Compatibility | Q6128-E, Q6128-E, Q6154-E, Q6155-E |
| Type | Cover |
| Product colour | Black, Transparent |
| Technical details | |
| Compatibility | Q6128-E, Q6128-E, Q6154-E, Q6155-E |
| Type | Cover |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 158 mm |
| Height | 88 mm |
| Depth | 158 mm |
| Colour | |
| Product colour | Black, Transparent |