We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Axis TQ4901 Cover
SKU
02751-001
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Cover Sleeve, white, for TP4601-E Conduit Back Box
- Indoor use
- For a more aesthetic look
- Easy installation
Category: Security Camera Accessories
| SKU | 02751-001 |
|---|---|
| EAN | 7331021083066 |
| Manufacturer | Axis |
| Availability | Out of Stock |
AXIS TQ4901 Cover Sleeve improves the fit when mounting AXIS Q9307-LV Dome Camera on AXIS TP4601-E Conduit Back Box. The Sleeve will complete the fit for a more aesthetic look.
| Features | |
|---|---|
| Easy to install | Yes |
| Brand compatibility | Axis |
| Compatibility | TP4601-E Conduit Back Box |
| Type | Cover |
| Placement supported | Indoor |
| Product colour | White |
| Technical details | |
| Compatibility | TP4601-E Conduit Back Box |
| Type | Cover |
| Placement supported | Indoor |
| Warranty period | 3 year(s) |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 236.9 mm |
| Height | 60.9 mm |
| Depth | 160.6 mm |
| Colour | |
| Product colour | White |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |