We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Axis TQ3811-E Housing
SKU
02828-001
- Robust metal casing
- Repaintable
- Anti-loss screws included
Category: Security Camera Accessories
| SKU | 02828-001 |
|---|---|
| EAN | 7331021084995 |
| Manufacturer | Axis |
| Availability | Out of Stock |
AXIS TQ3811-E Casing
AXIS TQ3811-E is a robust metal casing that can replace damaged casings or be sent for painting to create a discreet and esthetic camera installation.
AXIS TQ3811-E is a robust metal casing that can replace damaged casings or be sent for painting to create a discreet and esthetic camera installation.
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Axis |
| Compatibility | Q3626-VE, Q3628-VE |
| Type | Housing |
| Placement supported | Universal |
| Product colour | Black, White |
| Technical details | |
| Compatibility | Q3626-VE, Q3628-VE |
| Type | Housing |
| Placement supported | Universal |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 183.5 mm |
| Height | 78 mm |
| Depth | 183.5 mm |
| Colour | |
| Product colour | Black, White |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |