We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Axis TQ3810-E Weather shield
SKU
02806-001
Category: Security Camera Accessories
| SKU | 02806-001 |
|---|---|
| EAN | 7331021084001 |
| Manufacturer | Axis |
| Availability | Out of Stock |
AXIS TQ3810-E Weathershield
AXIS TQ3810-E is an outdoor-ready weathershield protecting the camera against sun and precipitation and lowers the temperature of the camera. It also reduces the interference from raindrops and dirt on the domes.
AXIS TQ3810-E is an outdoor-ready weathershield protecting the camera against sun and precipitation and lowers the temperature of the camera. It also reduces the interference from raindrops and dirt on the domes.
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Axis |
| Compatibility | Q3626-VE, Q3628-VE |
| Type | Weather shield |
| Placement supported | Outdoor |
| Product colour | White |
| Technical details | |
| Compatibility | Q3626-VE, Q3628-VE |
| Type | Weather shield |
| Placement supported | Outdoor |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 239.2 mm |
| Height | 64.7 mm |
| Depth | 173.5 mm |
| Colour | |
| Product colour | White |