We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Axis TQ3202-E Mount
SKU
02856-001
Category: Security Camera Accessories
| SKU | 02856-001 |
|---|---|
| EAN | 7331021085398 |
| Manufacturer | Axis |
| Availability | Out of Stock |
AXIS TQ3202-E Recessed Mount
AXIS TQ3202-E is designed for discreet installation of selected AXIS Q36 cameras. The mounted camera is embedded into the ceiling, with only the camera dome and low-profile cover ring visible.
AXIS TQ3202-E is designed for discreet installation of selected AXIS Q36 cameras. The mounted camera is embedded into the ceiling, with only the camera dome and low-profile cover ring visible.
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Axis |
| Compatibility | Q3626-VE, Q3628-VE |
| Type | Mount |
| Placement supported | Universal |
| Product colour | White |
| Cable routing | Internal |
| Technical details | |
| Compatibility | Q3626-VE, Q3628-VE |
| Type | Mount |
| Placement supported | Universal |
| Cable routing | Internal |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 199.3 mm |
| Height | 141.2 mm |
| Depth | 199.3 mm |
| Colour | |
| Product colour | White |