We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Axis TQ3107-SE Mount
SKU
02989-001
- Resistant to marine environments and most chemicals
- 1 1/2” NPS
- Improved weather protection for outdoor use
- Marine-grade stainless steel (SUS 316L)
- Ideal for stainless steel fixed dome cameras
Category: Security Camera Accessories
| SKU | 02989-001 |
|---|---|
| EAN | 7331021087354 |
| Manufacturer | Axis |
| Availability | Out of Stock |
AXIS TQ3107-SE Pendant Kit
AXIS TQ3107-SE Pendant Kit is suitable for outdoor environments with a pendant mount made of marine-grade, electropolished and stainless steel (SUS 316L), which improves its surface quality.
AXIS TQ3107-SE Pendant Kit is suitable for outdoor environments with a pendant mount made of marine-grade, electropolished and stainless steel (SUS 316L), which improves its surface quality.
| Features | |
|---|---|
| Housing material | Stainless steel |
| Brand compatibility | Axis |
| Compatibility | P3268-SLVE, Q3538-SLVE |
| Type | Mount |
| Placement supported | Universal |
| Product colour | Stainless steel |
| Connecting thread | 1 1/2" |
| Ergonomics | |
| Connecting thread | 1 1/2" |
| Technical details | |
| Compatibility | P3268-SLVE, Q3538-SLVE |
| Type | Mount |
| Placement supported | Universal |
| Compliance certificates | REACH, RoHS |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 218.7 mm |
| Weight | 1.1 kg |
| Height | 86.3 mm |
| Depth | 218.7 mm |
| Colour | |
| Product colour | Stainless steel |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Quick installation guide | Yes |