We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Axis TQ3002-E Mount
SKU
02829-001
- Robust metal bracket
- Fits traditional gang and junction boxes
- Enables versatile camera mounting
Category: Security Camera Accessories
| SKU | 02829-001 |
|---|---|
| EAN | 7331021085008 |
| Manufacturer | Axis |
| Availability | Out of Stock |
AXIS TQ3002-E Mounting Bracket
AXIS TQ3002-E Mounting Bracket is suitable for mounting cameras on 4″ octagon, single-gang, or double-gang junction boxes, and other Axis mounting accessories.
AXIS TQ3002-E Mounting Bracket is suitable for mounting cameras on 4″ octagon, single-gang, or double-gang junction boxes, and other Axis mounting accessories.
| Features | |
|---|---|
| Housing material | Metal |
| Brand compatibility | Axis |
| Compatibility | Q3626-VE, Q3628-VE |
| Type | Mount |
| Placement supported | Universal |
| Product colour | Grey |
| Technical details | |
| Compatibility | Q3626-VE, Q3628-VE |
| Type | Mount |
| Placement supported | Universal |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 176.5 mm |
| Height | 43.4 mm |
| Depth | 176.5 mm |
| Colour | |
| Product colour | Grey |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |