We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Axis TQ1932-E Front window kit
SKU
02844-001
- IK10 rating
- Polycarbonate
Category: Security Camera Accessories
| SKU | 02844-001 |
|---|---|
| EAN | 7331021085152 |
| Manufacturer | Axis |
| Availability | Out of Stock |
AXIS TQ1932-E Front Window Kit
AXIS TQ1932-E Front Window Kit is a front window accessory in polycarbonate and with IK10 rating for impact resistance. Spare parts front window kit is compatible with selected AXIS Q18 Bullet cameras. Note that the front window is not recommended for installations that require more than 22x optical zoom.
AXIS TQ1932-E Front Window Kit is a front window accessory in polycarbonate and with IK10 rating for impact resistance. Spare parts front window kit is compatible with selected AXIS Q18 Bullet cameras. Note that the front window is not recommended for installations that require more than 22x optical zoom.
| Features | |
|---|---|
| Protection features | Impact resistant |
| Housing material | Polycarbonate (PC) |
| Brand compatibility | Axis |
| Compatibility | Q1808-LE |
| Type | Front window kit |
| Placement supported | Universal |
| Product colour | Black |
| IK code | IK10 |
| Technical details | |
| Protection features | Impact resistant |
| Compatibility | Q1808-LE |
| Type | Front window kit |
| Placement supported | Universal |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 106 mm |
| Height | 106 mm |
| Depth | 13 mm |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |