We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Axis TQ1604-E Junction box
SKU
03120-001
- Part of the Axis Conduit Interface (ACI)
- Compatible with Axis Zone/Division 2-certified Ex cameras
Category: Security Camera Accessories
| SKU | 03120-001 |
|---|---|
| EAN | 7331021089501 |
| Manufacturer | Axis |
| Availability | Out of Stock |
AXIS TQ1604-E Conduit Back Box Gray
AXIS TQ1604-E Conduit Back Box Gray enables safe cable routing through ½″ conduits and M20 pipes. It is also compatible with ACI ½″ conduit adapters, and AXIS T91B47 Pole Mount and AXIS T94P01B Corner Bracket.
AXIS TQ1604-E Conduit Back Box Gray enables safe cable routing through ½″ conduits and M20 pipes. It is also compatible with ACI ½″ conduit adapters, and AXIS T91B47 Pole Mount and AXIS T94P01B Corner Bracket.
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Axis |
| Compatibility | P1468-XLE, Q1961-XTE |
| Type | Junction box |
| Product colour | Grey |
| Technical details | |
| Compatibility | P1468-XLE, Q1961-XTE |
| Type | Junction box |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 133.8 mm |
| Height | 32.3 mm |
| Depth | 151.2 mm |
| Colour | |
| Product colour | Grey |