We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Axis TQ1303-E Corner bracket
SKU
02648-001
- Electropolished stainless steel (SS 316L)
- Suitable for marine and heavy industrial applications
- Robust design for loads up to 150 kg (330 lbs)
- Compatible with AXIS XPQ1785
Category: Security Camera Accessories
| SKU | 02648-001 |
|---|---|
| EAN | 7331021081062 |
| Manufacturer | Axis |
| Availability | Out of Stock |
AXIS TQ1303-E Corner Mount
| Features | |
|---|---|
| Housing material | Stainless steel |
| Brand compatibility | Axis |
| Compatibility | XPQ1785, TQ1001-E |
| Type | Corner bracket |
| Placement supported | Universal |
| Product colour | Stainless steel |
| Maximum weight capacity | 150 kg |
| Ergonomics | |
| Maximum weight capacity | 150 kg |
| Technical details | |
| Compatibility | XPQ1785, TQ1001-E |
| Type | Corner bracket |
| Placement supported | Universal |
| Maximum weight capacity | 150 kg |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 437 mm |
| Height | 172 mm |
| Depth | 229 mm |
| Colour | |
| Product colour | Stainless steel |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |