We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Axis TI8204 Surface mount box
SKU
02561-001
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Axis TI8204, Surface mount box, White, Axis, Aluminium, I8116-E, IEC/EN 60529 IP65, IEC/EN 62262 IK07, NEMA 250 Type 4X
Category: Intercom System Accessories
| SKU | 02561-001 |
|---|---|
| EAN | 7331021079410 |
| Manufacturer | Axis |
| Availability | Out of Stock |
Axis TI8204. Product type: Surface mount box, Product colour: White, Brand compatibility: Axis. Width: 105 mm, Depth: 40 mm, Height: 217 mm
| Technical details | |
|---|---|
| Brand compatibility | Axis |
| Compatibility | I8116-E |
| Product colour | White |
| Material | Aluminium |
| Certification | IEC/EN 60529 IP65, IEC/EN 62262 IK07, NEMA 250 Type 4X |
| Doesn't contain | BFR, PVC |
| Features | |
|---|---|
| Product type | Surface mount box |
| Brand compatibility | Axis |
| Compatibility | I8116-E |
| Product colour | White |
| Material | Aluminium |
| Certification | IEC/EN 60529 IP65, IEC/EN 62262 IK07, NEMA 250 Type 4X |
| Weight & dimensions | |
| Width | 105 mm |
| Depth | 40 mm |
| Height | 217 mm |
| Weight | 280 g |