We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Axis 5801-701 security camera accessory Power supply
SKU
5801-701
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
T8008 PS24, 24 V, 90 - 264 V AC, 47 - 63 Hz, IP64
Category: Security Camera Accessories
| SKU | 5801-701 |
|---|---|
| EAN | 7331021055537 |
| Manufacturer | Axis |
| Availability | Out of Stock |
| Features | |
|---|---|
| Compatibility | AXIS Q6055-C |
| Type | Power supply |
| Placement supported | Universal |
| Product colour | Grey |
| International Protection (IP) code | IP64 |
| Ports & interfaces | |
| Connectivity technology | Wired |
| Power | |
| Output voltage | 24 V |
| Output current | 10.4 A |
| Input voltage | 90 - 264 V |
| Technical details | |
|---|---|
| Compatibility | AXIS Q6055-C |
| Type | Power supply |
| Placement supported | Universal |
| International Protection (IP) code | IP64 |
| Harmonized System (HS) code | 85299020 |
| Colour | |
| Product colour | Grey |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85299020 |