We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Axis 03249-001 security camera accessory Mount
SKU
03249-001
- Suitable for drop ceilings and soffits
- Indoor and outdoor use
- Quick and easy installation
Category: Security Camera Accessories
| SKU | 03249-001 |
|---|---|
| EAN | 7331021091436 |
| Manufacturer | Axis |
| Availability | Out of Stock |
AXIS TQ3204-E Recessed Mount
AXIS TQ3204-E Recessed Mount is designed for indoor and outdoor installations in overhangs and soffits, and has metal back box with a ¾″ (M25) conduit hole.
AXIS TQ3204-E Recessed Mount is designed for indoor and outdoor installations in overhangs and soffits, and has metal back box with a ¾″ (M25) conduit hole.
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Axis |
| Compatibility | Q3546-LVE, Q3548-LVE, Q3556-LVE, Q3558-LVE |
| Type | Mount |
| Placement supported | Universal |
| Product colour | White |
| Technical details | |
| Compatibility | Q3546-LVE, Q3548-LVE, Q3556-LVE, Q3558-LVE |
| Type | Mount |
| Placement supported | Universal |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 240 mm |
| Height | 165 mm |
| Depth | 240 mm |
| Colour | |
| Product colour | White |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |