We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Axis 02929-001 intercom system accessory Conduit adapter
SKU
02929-001
- Compatible with AXIS I8307-VE Network Video Intercom
- Compatible with 3⁄4” conduit
Category: Intercom System Accessories
| SKU | 02929-001 |
|---|---|
| EAN | 7331021086524 |
| Manufacturer | Axis |
| Availability | Out of Stock |
Cable protection for intercom installations.
| Technical details | |
|---|---|
| Brand compatibility | Axis |
| Compatibility | I8307-VE Network Video Intercom |
| Product colour | Black |
| Features | |
| Product type | Conduit adapter |
| Brand compatibility | Axis |
| Compatibility | I8307-VE Network Video Intercom |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 146 mm |
| Depth | 61 mm |
| Height | 315.2 mm |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |