We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Axis 02585-001 security camera accessory Weather shield
SKU
02585-001
- Outdoor-ready
- Protects from all types of weather
Category: Security Camera Accessories
| SKU | 02585-001 |
|---|---|
| EAN | 7331021079731 |
| Manufacturer | Axis |
| Availability | Out of Stock |
Weathershield for AXIS P47 cameras Black accessory outdoor weathershield that protects AXIS P47 cameras from rain, snow and sun.
| Features | |
|---|---|
| Protection features | Rain proof, Snow resistant |
| Easy to install | Yes |
| Brand compatibility | Axis |
| Compatibility | AXIS P4707-PLVE Panoramic, AXIS P4705-PLVE Panoramic |
| Type | Weather shield |
| Placement supported | Universal |
| Product colour | White |
| Technical details | |
| Protection features | Rain proof, Snow resistant |
| Compatibility | AXIS P4707-PLVE Panoramic, AXIS P4705-PLVE Panoramic |
| Type | Weather shield |
| Placement supported | Universal |
| Warranty period | 3 year(s) |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 175 mm |
| Height | 43 mm |
| Depth | 77 mm |
| Colour | |
| Product colour | White |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |