We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Axis 02198-001 security camera accessory Power cable
SKU
02198-001
Category: Security Camera Accessories
| SKU | 02198-001 |
|---|---|
| EAN | 7331021074590 |
| Manufacturer | Axis |
| Availability | Out of Stock |
AXIS Power Cable 24 V 7 m (23 ft)
AXIS Power Cable 24V 7m (23ft) helps extending the operating temperature of AXIS Q6010 up to -50°C (-58°F) when installed in extreme cold environments. The power cable requires a 24V DC mains adapter (Not included).
AXIS Power Cable 24V 7m (23ft) helps extending the operating temperature of AXIS Q6010 up to -50°C (-58°F) when installed in extreme cold environments. The power cable requires a 24V DC mains adapter (Not included).
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Axis |
| Compatibility | Q6010-E |
| Type | Power cable |
| Product colour | Black |
| Cable length | 7 m |
| Power | |
| Output voltage | 24 V |
| Technical details | |
| Compatibility | Q6010-E |
| Type | Power cable |
| Harmonized System (HS) code | 85299020 |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Cable length | 7 m |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85299020 |