We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Axis 01677-001 security camera accessory Power supply
SKU
01677-001
Category: Security Camera Accessories
| SKU | 01677-001 |
|---|---|
| EAN | 7331021066342 |
| Manufacturer | Axis |
| Availability | Out of Stock |
Reliable power supply with high power and system capacity. The cost-effective power supply has a compact design, high efficiency and it is easy to maintain.
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Axis |
| Compatibility | Q8641-E Q8642-E Q8685-E Q8685-LE Q8741-E Q8741-LE Q8742-E Q8742-LE T99A10 T99A11 |
| Type | Power supply |
| Product colour | Black, Grey, Orange |
| Power | |
| Output voltage | 24 V |
| Output current | 20 A |
| Input voltage | 85 - 264 V |
| Rated power | 480 W |
| Input frequency | 47 / 63 Hz |
| Technical details | |
| Compatibility | Q8641-E Q8642-E Q8685-E Q8685-LE Q8741-E Q8741-LE Q8742-E Q8742-LE T99A10 T99A11 |
| Type | Power supply |
| Harmonized System (HS) code | 85299020 |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 100 mm |
| Weight | 1.56 kg |
| Height | 120 mm |
| Depth | 125 mm |
| Colour | |
| Product colour | Black, Grey, Orange |
| Operational conditions | |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Operating temperature (T-T) | -25 - 70 °C |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85299020 |