We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Axis 01576-001 security camera accessory Lens
SKU
01576-001
Category: Security Camera Accessories
| SKU | 01576-001 |
|---|---|
| EAN | 7331021065147 |
| Manufacturer | Axis |
| Availability | Out of Stock |
Lens i-CS 3.9-10 mm F1.5 5 MP
This intelligent i-CS lens has a focal length of 3.9 - 10 mm and the fast aperture (F-number) is F1.5. The lens supports cameras offering up to 5 megapixels and is compatible with selected cameras from AXIS Q16 Network Camera Series.
This intelligent i-CS lens has a focal length of 3.9 - 10 mm and the fast aperture (F-number) is F1.5. The lens supports cameras offering up to 5 megapixels and is compatible with selected cameras from AXIS Q16 Network Camera Series.
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Axis |
| Compatibility | Q1645, Q1645-LE, Q1647, Q1647-LE |
| Type | Lens |
| Product colour | Black |
| Image sensor size | 1/2" |
| Focal length range | 3.9 - 10 mm |
| F-number (relative aperture) | 1.5 |
| Viewing angle, horizontal | 110° |
| Megapixel (approx.) | 5 MP |
| Image sensor | |
| Image sensor size | 1/2" |
| Focal length range | 3.9 - 10 mm |
| F-number (relative aperture) | 1.5 |
| Viewing angle, horizontal | 110° |
| Megapixel (approx.) | 5 MP |
| Technical details | |
|---|---|
| Compatibility | Q1645, Q1645-LE, Q1647, Q1647-LE |
| Type | Lens |
| Harmonized System (HS) code | 85299020 |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85299020 |