We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Multibrackets M Motorized Public Floorstand Shelf Single 170 HD
SKU
7350105215841
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
M Motorized Public Floorstand Shelf Single 170 HD - Shelf, Part for motorized floorstand, steel, mounts - black
Category: TV Mount Accessories
| Product type | Shelf |
|---|---|
| SKU | 7350105215841 |
| EAN | 7350105215841 |
| Manufacturer | MULTIBRACKETS |
| Availability | Out of Stock |
M Motorized Public Floorstand Shelf Single 170 HD is an optional part for the M Motorized Public Floorstand. Thisvideo conferencing camera shelf is designed to attach to the Pro Series railsystem (design protected). The shelf provides a height adjustable platform to convert a any Publice Floorstand or stand into a video conference platform.
Flexible mounting position
As the Motorized Public Floorstand utilizes the rail this shelf can be attached anywhere along the rail. You can tailor its position (or positions if you use more than one) anywhere you would like.
Flexible mounting position
As the Motorized Public Floorstand utilizes the rail this shelf can be attached anywhere along the rail. You can tailor its position (or positions if you use more than one) anywhere you would like.
| Features | |
|---|---|
| Product type | Shelf |
| Maximum weight capacity | 5 kg |
| Product colour | Black |
| Housing material | Aluminium, Plastic, Steel |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 4 kg |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package weight | 5 kg |