We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Multibrackets M Motorized Dual Screen Mount
SKU
7350105210426
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
M Motorized Dual Screen Mount - Mounting component for (M Motorized Wallmount 80/160 kg & M Motorized Floorstand 80/160 kg) - steel - black epoxy - screen size: up to 84"
Category: TV Mount Accessories
| Product type | Extension kit |
|---|---|
| SKU | 7350105210426 |
| EAN | 7350105210426 |
| Manufacturer | MULTIBRACKETS |
| Availability | Out of Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
M Motorized Dual Screen Mount is an optional accessory for the M Motorized Wallmount 80/160 kg & M Motorized Floorstand 80/160 kg
Mounting your TV or screen flat to a M Motorized Dual Screen Mount will make your digital content look great.
The Multibrackets M Motorized Dual Screen Mount allows you to put multiple screens onto one pillar of the M Motorized Wallmount 80/160 kg & M Motorized Floorstand 80/160 kg
Mounting your TV or screen flat to a M Motorized Dual Screen Mount will make your digital content look great.
The Multibrackets M Motorized Dual Screen Mount allows you to put multiple screens onto one pillar of the M Motorized Wallmount 80/160 kg & M Motorized Floorstand 80/160 kg
| Features | |
|---|---|
| Product type | Extension kit |
| Mounting type | Floor/wall |
| Panel mounting interface | 600 x 1200,200 x 200 mm |
| Maximum screen size | 2.13 m (84") |
| Maximum weight capacity | 140 kg |
| Product colour | Black |
| Housing material | Steel |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 18 kg |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |