We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Multibrackets M Sonos MOVE Wall Mount - White
SKU
7350105211751
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Multibrackets Premium Wall Mount for Sonos Move (White)
- Suitable for Sonos speakers
- Quick and easy assemble
- Premium laser cut steel
Category: Speaker Mounts
| SKU | 7350105211751 |
|---|---|
| Manufacturer | MULTIBRACKETS |
| Availability | Out of Stock |
Manufactured from our team of engineers, the Sonos Move Bracket is designed to ensure the best sound performance available from your Sonos Speaker. Mount your Sonos MOVE neatly at any height or angle while safely securing your speaker on the wall. The Nova wall mount is easy to assemble and install in a variety of spaces around your home.
| Features | |
|---|---|
| Mounting type | Wall |
| Placement | Wall |
| Product colour | White |
| Height (max) | 13 cm |
| Maximum weight capacity | 10 kg |
| Material | Steel, Aluminium |
| Compatibility | Sonos Move |
| Technical details | |
| Mounting type | Wall |
| Package width | 121 mm |
| Package height | 82 mm |
| Package depth | 48 mm |
| Placement | Wall |
| Product colour | White |
| Height (max) | 13 cm |
| Compatibility | Sonos Move |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Height (max) | 13 cm |
| Width | 63 mm |
| Weight | 155 g |
| Maximum weight capacity | 10 kg |
| Depth | 43 mm |
| Packaging data | |
| Package weight | 200 g |
| Package width | 121 mm |
| Package height | 82 mm |
| Package depth | 48 mm |
| Material | |
| Material | Steel, Aluminium |