We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Multibrackets M Projector Holder Adapter Plate Motorized Mount HD/SD
SKU
7350073731220
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Multibrackets M Projector Holder Adapter Plate Motorized Mount HD - Mounting component ( adapter plate ) for projector - white
Category: Projector Mount Accessories
| Product type | Adapter plate |
|---|---|
| SKU | 7350073731220 |
| Manufacturer | MULTIBRACKETS |
| Availability | Out of Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
This adapter plate makes it possible to mount the Multibrackets Short Throw Projector series (M Projector Mount Short Throw Deluxe series, 7 350 022 739 833 and 7 350 073 730 339). The plate simply makes the hole patterns between the M Motorized Mount HD and M Projector Mount Short Throw Deluxe series match.
| Features | |
|---|---|
| Product type | Adapter plate |
| Brand compatibility | Multibrackets |
| Compatibility | M Projector Mount Short Throw Deluxe 300-700 |
| Maximum weight capacity | 20 kg |
| Product colour | White |
| Adjustable | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Width | 280 mm |
| Depth | 200 mm |
| Height | 4 mm |
| Weight | 1.5 kg |
| Package width | 10 mm |
| Package depth | 335 mm |
| Package height | 335 mm |
| Package weight | 1.5 kg |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 10 mm |
| Package depth | 335 mm |
| Package height | 335 mm |
| Package weight | 1.5 kg |
| Technical details | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |