We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Yealink MB-FloorStand-650T 165.1 cm (65") Floor Grey
SKU
MB-FLOORSTAND-650T
Category: Monitor Mounts & Stands
| SKU | MB-FLOORSTAND-650T |
|---|---|
| EAN | 5715328094406 |
| Manufacturer | Yealink |
| Availability | Out of Stock |
The MB-FloorStand-650T is a versatile and removable floor stand specifically designed for the MeetingBoard 65. In addition to providing a sturdy and adjustable support for the MeetingBoard, it features an integrated tray that offers convenient storage for essential accessories and equipment. This stand not only enhances the functionality of your MeetingBoard 65 but also helps keep your workspace organized and clutter-free.
| Mounting | |
|---|---|
| Minimum screen size | 165.1 cm (65") |
| Mounting type | Floor |
| Maximum screen size | 165.1 cm (65") |
| Ergonomics | |
| Number of wheels | 4 wheel(s) |
| Design | |
| Product colour | Grey |
| Orientation | Landscape |
| Technical details | |
| Mounting type | Floor |
| Product colour | Grey |
| Number of wheels | 4 wheel(s) |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 1154 mm |
| Depth | 835 mm |
| Height | 1043 mm |
| Weight | 13.5 kg |
| Package width | 1125 mm |
| Package depth | 915 mm |
| Package height | 148 mm |
| Package type | Box |
| Package weight | 16.4 kg |
| Packaging data | |
| Package width | 1125 mm |
| Package depth | 915 mm |
| Package height | 148 mm |
| Package type | Box |
| Package weight | 16.4 kg |
| Manual | Yes |
| Packaging content | |
| Manual | Yes |
| Mounting kit | Yes |
| Other features | |
| Mounting type | Floor |
You may also be interested in
| Product |
Yealink MB-FloorStand-650T 165.1 cm (6...
Login for pricing
|
New
Chief K3G320B monitor mount / stand 76...
Login for pricing
|
Popular
StarTech.com Desk Mount Quad Monitor A...
Login for pricing
|
Hot Product
Manhattan Trolley Mount Stand for TV &...
Login for pricing
|
Bestseller
Ergotron HX Series 45-476-224 monitor...
Login for pricing
|
Recommended
Amer Mounts AMR6C monitor mount / stan...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
MB-FLOORSTAND-650T
|
K3G320B
|
ARMQUADPS
|
461672
|
45-476-224
|
AMR6C
|
| Manufacturer |
Yealink
|
Chief
|
StarTech.com
|
Manhattan
|
Ergotron
|
AMER MOUNTS
|
| Product colour |
Grey
|
Black
|
Silver
|
Silver
|
Black
|
Black
|
| Mounting type |
Floor
|
Desk
|
Desk
|
Floor
|
Desk
|
Desk
|
| Number of displays supported |
N/A
|
6 to 8
|
4 to 5
|
1 to 2
|
2 to 3
|
6 to 8
|





