We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
AV Link 112.070 audio cable 0.2 m 2 x RCA 3.5mm Black, Red, White
SKU
112.070UK
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
2 x RCA, 3.5mm Stereo, 2.6mmØ x 2, 10 x 0.10mm, 20g, 0.2m
- Supplied in retail friendly sealed bag
Category: Audio Cables
| Connector 2 | 3.5mm |
|---|---|
| Connector 1 | 2 x RCA |
| Cable length | 0.2 m |
| SKU | 112.070UK |
| EAN | 5015972123829 |
| Manufacturer | AV Link |
| Availability | Out of Stock |
Standard two RCA plugs to 3.5mm stereo socket adaptor lead.
| Features | |
|---|---|
| Cable diameter | 2.6 mm |
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Product colour | Black, Red, White |
| Cable length | 0.2 m |
| Connector 1 | 2 x RCA |
| Connector 2 | 3.5mm |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Package type | Blister |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Cable diameter | 2.6 mm |
| Weight | 20 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Cable diameter | 2.6 mm |
| Weight | 20 g |
| Package type | Blister |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Package type | Blister |
| Other features | |
| Package type | Blister |