We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Atto CBL-SATA-INT Serial Attached SCSI (SAS) cable 0.5 m Red
SKU
CBL-SATA-INT
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Cable, SAS, INT, SSF-8087 - (4)x1 SATA, 0.5 m
Category: Serial Attached SCSI (SAS) Cables
| SKU | CBL-SATA-INT |
|---|---|
| EAN | 0603175100485 |
| Manufacturer | Atto |
| Availability | Out of Stock |
- Internal Mini-SAS fan out to (4) x1 SATA - For use with all internal ATTO SAS/SATA RAID and Host Bus Adapters - For use connecting up to 4 individual SATA drives - Rigorously tested with a wide array of peripheral storage hardware - Ensures the cleanest signal for smooth and reliable data transfers - High quality cables reduce downtime and troubleshooting time
| Features | |
|---|---|
| Connector gender | Male/Male |
| Connector 2 | SATA |
| Connector 1 | SFF |
| Product colour | Red |
| Cable length | 0.5 m |
| Technical details | |
| Cable length | 0.5 m |
| Colour | |
| Product colour | Red |
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Connector 2 | SATA |
| Connector 1 | SFF |
| Weight & dimensions | |
| Cable length | 0.5 m |
| Other features | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |