We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Atlona ATVCCRS232KIT interface cards/adapter RS-232
SKU
AT-VCC-RS232-KIT
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Atlona ATVCCRS232KIT, RJ-45, RS-232, Black, 15.2 mm, 32.5 mm, 55.9 mm
Category: Interface Cards/Adapters
| Host interface | RJ-45 |
|---|---|
| Internal | No |
| Output interface | RS-232 |
| SKU | AT-VCC-RS232-KIT |
| EAN | 0846352005689 |
| Manufacturer | Atlona |
| Availability | Out of Stock |
Atlona ATVCCRS232KIT. Host interface: RJ-45, Output interface: RS-232. Product colour: Black. Width: 15.2 mm, Depth: 32.5 mm, Height: 55.9 mm
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Internal | No |
| Output interface | RS-232 |
| Host interface | RJ-45 |
| Performance | |
| Product colour | Black |
| Colour | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Design | |
| Internal | No |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Width | 15.2 mm |
| Depth | 32.5 mm |
| Height | 55.9 mm |
| Weight | 40 g |