We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
APC Symmetra RM 2-6kVA 208/240V Hardwire Kit
SKU
SYPD6
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
APC Symmetra RM 2-6kVA 208/240V Hardwire Kit
Category: Power Distribution Units (PDUs)
| SKU | SYPD6 |
|---|---|
| EAN | 0731304116363 |
| Manufacturer | APC |
| Availability | Out of Stock |
Symmetra RM 2-6kVA 208/240V Hardwire Kit
| Design | |
|---|---|
| Product colour | Silver |
| Ports & interfaces | |
| Output connections | 1 x (2PH + G) 1 x L6-30R |
| Power | |
|---|---|
| Load capacity | 6000 VA |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 1.82 kg |
| Package width | 193 mm |
| Package depth | 137 mm |
| Package height | 218 mm |
| Package weight | 2.27 kg |
| Packaging data | |
| Package width | 193 mm |
| Package depth | 137 mm |
| Package height | 218 mm |
| Package weight | 2.27 kg |