We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
APC Symmetra PX 40kW Extended Run Battery Frame
SKU
SYCFXR8
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Symmetra PX 40kW Extended Run Battery Frame
Category: Rack Cabinets
| Type | Freestanding rack |
|---|---|
| SKU | SYCFXR8 |
| EAN | 0731304207351 |
| Manufacturer | APC |
| Availability | Out of Stock |
Includes: Installation guide, User Manual
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Package weight | 272.7 kg |
| Weight | 250 kg |
| Features | |
| Type | Freestanding rack |
| Product colour | Black |
| Operational conditions | |
| Storage temperature (T-T) | -15 - 45 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 0 - 95% |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 95% |
| Packaging data | |
| Package weight | 272.7 kg |
| Package dimensions (WxDxH) | 762 x 1016 x 2083 mm |
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Freestanding rack |
| Storage temperature (T-T) | -15 - 45 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 0 - 95% |
| Operating altitude | 0 - 9999 m |
| Dimensions (WxDxH) | 610 x 864 x 2083 mm |
| Harmonized System (HS) code | 85381000 |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85381000 |
| Other features | |
| Package dimensions (WxDxH) | 762 x 1016 x 2083 mm |
| Operating altitude | 0 - 9999 m |
| Dimensions (WxDxH) | 610 x 864 x 2083 mm |