We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
APC NetShelter Aisle Containment, Roof Height Adapter, 600 mm, for 42U to 45U SX
SKU
ACDC2506
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
APC NetShelter Aisle Containment, Roof Height Adapter, 600 mm, for 42U to 45U SX
Category: Rack Accessories
| SKU | ACDC2506 |
|---|---|
| EAN | 0731304299134 |
| Manufacturer | APC |
| Availability | Out of Stock |
| Features | |
|---|---|
| Certification | REACH |
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 565 mm |
| Package height | 183 mm |
| Package depth | 1199 mm |
| Package weight | 14.4 kg |
| Depth (max) | 106.9 cm |
| Width | 596 mm |
| Weight | 10.2 kg |
| Height | 132 mm |
| Packaging data | |
| Package width | 565 mm |
| Package height | 183 mm |
| Package depth | 1199 mm |
| Package weight | 14.4 kg |
| Colour | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Technical details | |
| Compliance certificates | RoHS |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |