We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
APC NetShelter Aisle Containment, Ceiling Panel Lock System, 200 to 240V, with Power Supply
SKU
ACDC2017
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
APC NetShelter Aisle Containment, Ceiling Panel Lock System, 200 to 240V, with Power Supply
Category: Rack Accessories
| SKU | ACDC2017 |
|---|---|
| EAN | 0731304298687 |
| Manufacturer | APC |
| Availability | Out of Stock |
| Features | |
|---|---|
| Certification | REACH |
| Type | Combination door lock |
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Power | |
| Power source | AC |
| Input voltage | 200 - 240 V |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 533 mm |
| Package height | 142 mm |
| Package depth | 587 mm |
| Package weight | 12.7 kg |
| Depth (max) | 39.4 cm |
| Width | 322 mm |
| Weight | 10.8 kg |
| Height | 129 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 533 mm |
| Package height | 142 mm |
| Package depth | 587 mm |
| Package weight | 12.7 kg |
| Technical details | |
| Type | Combination door lock |
| Compliance certificates | RoHS |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |