We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
APC NetShelter Aisle Containment, Blanking Panel, 600 mm, for 42 to 48U SX and 42U VX
SKU
ACDC2576
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
APC NetShelter Aisle Containment, Blanking Panel, 600 mm, for 42 to 48U SX and 42U VX
Category: Rack Accessories
| SKU | ACDC2576 |
|---|---|
| EAN | 7313042993180 |
| Manufacturer | APC |
| Availability | Out of Stock |
| Features | |
|---|---|
| Certification | REACH |
| Type | Blank panel |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 700 mm |
| Package height | 149 mm |
| Package depth | 2099 mm |
| Package weight | 23.1 kg |
| Depth (max) | 2.31 m |
| Width | 600 mm |
| Weight | 18.6 kg |
| Height | 34 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 700 mm |
| Package height | 149 mm |
| Package depth | 2099 mm |
| Package weight | 23.1 kg |
| Technical details | |
| Type | Blank panel |
| Compliance certificates | RoHS |
| Colour | |
| Product colour | Black |