We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
APC Galaxy VS Live Swap Upgrade Kit for UPS with Modular Batteries
SKU
GVSOPT039
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Galaxy VS Live Swap Upgrade Kit for UPS with Modular Batteries
- Compatible with Galaxy VS for internal batteries
- Enables Live Swap capability of power modules
- Start-up service sold separately
- Warranty: 1 year
Category: UPS Accessories
This GVSOPT039 Kit that enables Live Swap capability of power modules. Galaxy VS UPS for internal batteries only.
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 600 mm |
| Depth | 330 mm |
| Height | 550 mm |
| Weight | 11 kg |
| Package width | 330 mm |
| Package depth | 600 mm |
| Package height | 550 mm |
| Package weight | 11 kg |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 330 mm |
| Package depth | 600 mm |
| Package height | 550 mm |
| Package weight | 11 kg |