We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
APC Galaxy VS Air Filter Kit for 350mm wide UPS
SKU
GVSOPT015
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Galaxy VS Air Filter Kit for 350mm wide UPS
Category: UPS Accessories
Air filter kit for use in dusty environments. It includes air filter, gaskets and filter frame.
| Features | |
|---|---|
| Product type | Dust filter kit |
| Mounting type | Freestanding |
| Product colour | Silver |
| Compatibility | 350mm (13.8in) wide UPS |
| Easy to use | Yes |
| Easy to install | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Width | 347 mm |
| Depth | 224 mm |
| Height | 674 mm |
| Weight | 4.54 kg |
| Package width | 374 mm |
| Package depth | 224 mm |
| Package height | 674 mm |
| Package weight | 4.54 kg |
| Packaging content | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging data | |
| Package width | 374 mm |
| Package depth | 224 mm |
| Package height | 674 mm |
| Package weight | 4.54 kg |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |