We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
APC Easy UPS 3M Parallel Kit for 60-200 kVA
SKU
E3MOPT001
Category: UPS Accessories
| SKU | E3MOPT001 |
|---|---|
| EAN | 0731304346951 |
| Manufacturer | APC |
| Availability | Out of Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
Parallel kit including one card and one cable for Easy UPS 3M parallel systems. Up to six UPSs can be paralleled for capacity or redundancy.
| Features | |
|---|---|
| Product type | Parallel kit |
| Product colour | Black |
| Easy to use | Yes |
| Easy to install | Yes |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 95% |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 200 mm |
| Depth | 150 mm |
| Height | 50 mm |
| Weight | 180 g |
| Package width | 319 mm |
| Package depth | 205 mm |
| Package height | 86 mm |
| Package weight | 200 g |
| Packaging content | |
| Manual | Yes |
| Packaging data | |
| Package width | 319 mm |
| Package depth | 205 mm |
| Package height | 86 mm |
| Package weight | 200 g |