We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
APC Containment Adapter for Uniflair DX InRow Cooling, Rear, 42U, Black, 300mm wide
SKU
ACCS2005
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Containment Adapter for Uniflair DX InRow Cooling, Rear, 42U, Black, 300mm wide
Category: Rack Accessories
This accessory ACCS2005 is a set of adapters engineered for full containment of row solutions to provide full containment and increase cooling efficiency. This rear adapter for 300mm wide Uniflair DX InRow Cooling includes a plenum spacer and metal rear door.
| Features | |
|---|---|
| Type | Containment adapter |
| Rack capacity | 42U |
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 21600 mm |
| Package height | 3470 mm |
| Package depth | 4460 mm |
| Package weight | 48 kg |
| Width | 300 mm |
| Weight | 26.2 kg |
| Packaging data | |
| Package width | 21600 mm |
| Package height | 3470 mm |
| Package depth | 4460 mm |
| Package weight | 48 kg |
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Containment adapter |
| Rack capacity | 42U |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |