We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
APC Containment Adapter for Easy Cooling Row CW, Front, 42U, Black, 300mm wide
SKU
ACCS2006
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Containment Adapter for Easy Cooling Row CW, Front, 42U, Black, 300mm wide
Category: Rack Accessories
This accessory ACCS2006 is a set of adapters engineered for full containment of row solutions to provide full containment and increase cooling efficiency. This front adapter for 300mm wide Easy Chilled Water InRow Cooling includes a plenum spacer and metal front door.
| Features | |
|---|---|
| Type | Containment adapter |
| Rack capacity | 42U |
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 21600 mm |
| Package height | 3470 mm |
| Package depth | 4460 mm |
| Package weight | 44 kg |
| Width | 300 mm |
| Weight | 25.7 kg |
| Packaging data | |
| Package width | 21600 mm |
| Package height | 3470 mm |
| Package depth | 4460 mm |
| Package weight | 44 kg |
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Containment adapter |
| Rack capacity | 42U |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |