We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Ampetronic RBP01L rack accessory Blank panel
SKU
RBP01L
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Blanking plate half-width, 215x43.6 mm, Steel, black
Category: Rack Accessories
| SKU | RBP01L |
|---|---|
| Manufacturer | Ampetronic |
| Availability | Out of Stock |
A blanking plate is used to cover the gap in the rack unit if a product is smaller than 1-U of space.
| Features | |
|---|---|
| Type | Blank panel |
| Product colour | Black |
| Housing material | Steel |
| Weight & dimensions | |
| Material thickness | 0.9 mm |
| Width | 215 mm |
| Height | 43.6 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Type | Blank panel |
| Colour | |
| Product colour | Black |